O nás

Vitajte na stránkach chovateľskej stanice Silver Legend.
Dovoľte nám predstaviť náš malý chov britských mačiek.

Naša láska k týmto úžasným stvoreniam začala absolútne neplánovane, príchodom nájdeného čierneho mačiatka. Bola neskorá jeseň v roku 2004 a naše srdce si získala krásna, strapatá guľôčka s neodolateľnými pohľadom, ktorá sa stala členom našej rodiny s menom Sandrika. Ukázala nám, aké krásne a jedinečné zvieratká mačky sú. Práve jej príchod nás priviedol k našej prvej britskej mačke a nakoniec aj k chovateľstvu.

Dnes chováme plemeno Britská krátkosrstá mačka. Britská mačka je krásna robustná mačka s nežnou tváričkou a s neodolateľným pohľadom očí, odetá v jemnom huňatom kožúšku. Povahou sú to jedinečné bytosti, spravidla menej temperamentní. Mačacie dámy tohto plemena sú elegantné dámy a tomu zodpovedá a ich správanie. Vždy elegantné a spôsobné. Mačací gentlemani majú krásne robustné, svalnaté telo. Vzhľadom na svoju veľkosť sú trošku menej aktívni a ak nemusia najradšej len tak podriemkavajú počas celého dňa.

Chovu mačiek sa venujeme od roku 2005, kedy sme si aj registrovali chovateľskú stanicu v medzinárodnej organizácii chovateľov mačiek FIFe. Od roku 2014 sme členmi svetovej organizácie, World Cat Federation - WCF. Cieľom a našim veľkým snom v rámci chovu je vytvorenie vlastnej línie z potomkov odchovaných v našej stanici a jej vývoj k stále lepšiemu typu. V našom chove by sme sa chceli venovať aj naďalej dvom farebným varietám, silver & golden shaded a tiež v kombinácii point. Momentálne budujeme základy a dúfame, že sa v budúcnosti budeme môcť tešiť z krásnych úspechov v našom chovateľskom programe.

Náš prvý krôčik v chove sme urobili v roku 2005 importovaním si britského mramorovaného kocúrika Fauna Supra Felis z Poľskej chovateľskej stanice a jeho budúcej manželky, Gryffindor´s Silver Fleur de Flausch, ktorá k nám prišla z Nemecka. Krásnych 9 rokov toto sfarbenie vytváralo silnú základňu nášho chovateľského programu.
Od roku 2006 sme začali s novou farebnou varietou Golden shaded. Náš prvý zlatý párik tvoril kocúrik importovaný z najznámejších nemeckých línii, Golden Wolly vom Wahrberg a jeho manželka pôvodom zo švédska, S* Litho´s Sunbeam.

V roku 2011 sa nám splnil náš veľký sen a s novou farebnou varietou sa stáva skutočnosťou aj prvý krôčik k vlastným líniám v podobe My Dream of Silver Legend. Posila z pánskej strany, Champion DIAMOND-PRO Olympus*RU, k nám prináša po prvý krát varietu point s modrými očami. Jeho prvá dcéra v tomto sfarbení, WooW of Silver Legend, sa stáva zakladateľkou nového začiatku v silver point líniách.
Od založenia našej chovateľskej stanice ubehlo 15 rokov. Viac ako 7 rokov stál náš chovateľský program na dvoch pilieroch, dvoch zakladateľoch línii Silver Legend, Sundust´s Golden Esperanza a Golden Wolly vom Wahrberg. Postupne sme z našich odchovov vytvorili štyri generácie línie Silver Legend. Od prvých krokov v podobe My Dream of Silver Legend, Vannilli Blue of Silver Legend, Butterfly of Silver Legend, Ice Coffee of Silver Legend až k najmladšej IV. generácii s Jinglebells of Silver Legend – BRI NY 11, Love of Silver Legend – BRI NY 21 33 a VooDoo of Silver Legend – BRI NY 11. Koncom roka 2019 sa aj V. generácia stáva skutočnosťou a do našej rodinky sa narodila Elégance of Silver Legend – BRI NY 12.
Rok 2018 zmenil smerovanie našich strieborných línii a s príchodom nového strieborného kocúrika, RU*Aliviero Sanechka Sweet, začíname objavovať krásu dlhosrstých mačiatok v striebornej variete. V roku 2021 zostáva nositeľkou jeho línii dcéra Xance of Silver Legend, ktorá bude pokračovať v našom chovateľskom programe.
Jar 2019 do nášho chovateľského programu prináša nové krvné línie, nový začiatok s dlhou srsťou. Našim novým chovným kocúrikom sa stáva Golden Knopka´s Gilion*RU. A tým sa stávajú súčasťou našich odchovov aj dlhosrsté mačiatka v zlatej variete. Prvých potomkov sme už v našom chovateľskom programe odchovali v niekoľkých vrhoch. Nová generácia pre dlhosrstú varietu bola založená ešte v roku 2019 v podobe dcéry Apple of Silver Legend a Elégance of Silver Legend, syna Ultima of Silver Legend.

Odchovávame mačiatka v krátkosrstej a dlhosrstej variete vo farbách:
Golden shaded & Golden shell / BRI NY 11/12,
Silver shaded  &  Silver point / BRI NS 11 a BRI NS 11 33

 

Všetky naše mačičky sú súčasťou nášho života a spolu s nami žijú v jednej domácnosti. Sú nám ako naše detičky, priniesli sme si ich ako malé bábätká, ktoré sa stali členmi našej rodiny. Chovné mačky a kocúri sú testovaní na FeLV, FIV  a PKD. 
Pre svoj zdravý vývoj a pohodu majú prístup do celého domu, k dispozícii majú škrabadlá, peliešky na spanie, hračky a za našej prítomnosti zabezpečené okno.

Hlavnou myšlienkou našej stanice je odchovávať zdravé a šťastné mačiatka, ktoré sú príjemným spoločníkom ako aj úspešné na výstavách. Mačiatka vyrastajú ako členovia rodiny Chovateľskú stanicu opúšťajú min. vo veku 13 až 16 týždňov, na základe zmluvy, s preukazom pôvodu, vakcinované (RCP), odčervené, s Pet Pasportom a implantovaným podkožným mikročipom.
Fotogalériu našich odchovov si môžete pozrieť tu.
Ak máte záujem o mačiatko z našej chovateľskej stanice, môžete nás kontaktovať prostredníctvom e-mailu.

Mačiatka of Silver Legend

Ice & Fire - Golden shaded 
Ice & Fire - Golden shaded 
Lagoone - Blue Golden shaded 
Angel - Silver Shaded point 
Diamond - Silver Shell 
Essence - Blue Golden Shaded 
Ice Coffee - Chocolate Silver  
Mango - Silver Shaded 
Olympus - Silver Shaded 
Orlando-Chocolate silver point 
Sugar Doll-Silver Shaded Point 
Tarra - Silver Shaded 
Aimée-silver shaded 
Blue golden shaded 
Blue golden shaded 
Silver shaded point 
farfalle8weeks11[1] 
genevieve6weeks6[1] 
ginger6weeks4[1] 
hello6weeks3[1] 
isiss9weeks6[1] 
jamaica7weeks18[1] 
kadilac6weeks5[1] 
zio7weeks09[1] 
yesterday35weeks2[1] 
yeah35weeks5[1] 
xampagne8weeks4[1] 
xmas8weeks8[1] 
xance8weeks6[1] 
vivaldi9weeks3[1] 
amazon14weeks14 
apple11weeks09[1] 
Golden_point 
ultimo6weeks01[1] 
ultimo4weeks6[1] 
LH_silvershaded 
LH_silvershaded 
obabies12dayss7[1] 
oceane12days06[1] 
oceane12days11[1] 
Golden shell 
Golden_shell 
bentley4weeks21[1] 
carrot3weeks20