O nás

Vitajte na stránkach chovateľskej stanice Silver Legend.
Dovoľte nám predstaviť náš malý chov britských mačiek.

Naša láska k týmto úžasným stvoreniam začala absolútne neplánovane, príchodom nájdeného čierneho mačiatka. Bola neskorá jeseň v roku 2004 a naše srdce si získala krásna, strapatá guľôčka s neodolateľnými pohľadom, ktorá sa stala členom našej rodiny s menom Sandrika. Ukázala nám, aké krásne a jedinečné zvieratká mačky sú. Práve jej príchod nás priviedol k našej prvej britskej mačke a nakoniec aj k chovateľstvu.

Dnes chováme plemeno Britská krátkosrstá mačka. Britská mačka je krásna robustná mačka s nežnou tváričkou a s neodolateľným pohľadom očí, odetá v jemnom huňatom kožúšku. Povahovo sú rovnako ako my ľudia, jedineční, ale vo všeobecnosti sú menej temperamentní a najradšej majú škrabkanie a hladkanie. Mačacie dámy tohto plemena sú elegantné dámy a tomu zodpovedá a ich správanie. Vždy elegantné a spôsobné. Mačací gentlemani majú krásne robustné, svalnaté telo. Vzhľadom na svoju veľkosť sú trošku menej aktívni a ak nemusia najradšej len tak podriemkavajú počas celého dňa.

Chovu mačiek sa venujeme od roku 2005, kedy sme si aj registrovali chovateľskú stanicu. Sme členmi svetovej organizácie WCF. Cieľom a našim veľkým snom v rámci chovu je vytvorenie vlastnej línie z potomkov odchovaných v našej stanici a jej vývoj k stále lepšiemu typu. V našom chove by sme sa chceli venovať aj naďalej dvom farebným varietám, silver & golden shaded a tiež v kombinácii point. Momentálne budujeme základy a dúfame, že sa v budúcnosti budeme môcť tešiť z krásnych úspechov v našom chovateľskom programe.

Náš prvý krôčik v chove sme urobili v roku 2005 importovaním si britského mramorovaného kocúrika Fauna Supra Felis z Poľskej chovateľskej stanice a jeho budúcej manželky, Gryffindor´s Silver Fleur de Flausch, ktorá k nám prišla z Nemecka. Aj naše prvé mačiatka boli ich potomkami. Potomok z tohto prvého vrhu, syn Amaretto, nás reprezentuje v chove v Poľsku a dosiahol najvyšší titul Supreme Champion.
Od roku 2006 sme začali s novou farebnou varietou Golden shaded. Náš prvý zlatý párik tvoril kocúrik importovaný z najznámejších nemeckých línii, Golden Wolly vom Wahrberg a S* Litho´s Sunbeam zo Švédska.

V roku 2011 sa nám splnil náš veľký sen a s novou farebnou varietou sa stáva skutočnosťou aj prvý krôčik k vlastným líniám v podobe dcéry CH. Sundust´s Golden Esperanzy, My Dream of Silver Legend. Posila z pánskej strany, Champion DIAMOND-PRO Olympus*RU, k nám prináša po prvý krát varietu point s modrými očami. Jeho prvá dcéra v tomto sfarbení, WooW of Silver Legend, sa stáva zakladateľkou nového začiatku v silver point líniách.
Od založenia našej chovateľskej stanice ubehlo 10 rokov. Za tento čas sa nám podarilo odchovať nových členov rodinky Silver Legend, ako je My Dream of Silver Legend, Savannah of Silver Legend, Vannilli Blue of Silver Legend, Woow of Silver Legend, Butterfly of Silver Legend, ktorí sú I., II. a III. generáciou potomkov Silver Legend a zostávajú naďalej pôsobiť v našom chovateľskom programe. Až v roku 2015 po prvý krát vstupuje do histórie našej stanice nová generácia v mužskom podaní, Ice Coffee of Silver Legend -  BRI BS 11.

Chovateľstvo je láska a práca na celý život.Odchovávame mačiatka vo farbách:
čierna zlatá tieňovaná - BRI NY 11, modro zlatá tieňovaná - BRI AY 11,
čierna strieborná tieňovaná - BRI NS 11, silver point variety - BRI NS 11 33

Všetky naše mačičky sú súčasťou nášho života a spolu s nami žijú v jednej domácnosti. Sú nám ako naše detičky, priniesli sme si ich ako malé bábätká, ktoré sa stali členmi našej rodiny. Chovné mačky a kocúri sú testovaní na FeLV, FIV, FIP a PKD.  Väčšina z našich mačiek pochádza z PKD (degeneratívne ochorenie obličiek) a HCM (Hypertrofické ochorenie srdca) testovaných chovov. Naše mačky sú importované z Nemecka, Holandska, Belgicka a Ruska, z výstavne úspešných línii šampiónov.
Pre svoj zdravý vývoj a pohodu majú prístup do celého domu, k dispozícii majú škrabadlá, peliešky na spanie, hračky a za našej prítomnosti zabezpečené okno.

Hlavnou myšlienkou našej stanice je odchovávať zdravé a šťastné mačiatka, ktoré sú príjemným spoločníkom ako aj úspešné na výstavách. Mačiatka vyrastajú v láskyplnej a starostlivej rodine. Naše mačiatka sú s preukazom pôvodu a zmluvou. Chovateľskú stanicu opúšťajú min. vo veku 13 až 16 týždňov, plne vakcinované, odčervené, s Pet Pasportom a implantovaným podkožným mikročipom.
Fotogalériu našich odchovov si môžete pozrieť tu.
Naše mačiatka prednostne umiestňujeme do rodín ako domáceho miláčika.
Ak máte záujem o mačiatko z našej chovateľskej stanice, môžete nás kontaktovať prostredníctvom e-mailu.

Naše prvé mačiatka sa narodili v júni 2006. Od tejto chvíle ubehlo 8,5 roka a v októbri 2013 sme sa s našimi odchovanými mačiatka dostali až na posledné písmenko abecedy, Z. Čaká nás nová výzva a druhé kolo abecedy. Nové mačiatka, nová cesta výberu mien, nové dobrodružstvá....
Prehľad nájdete v našich odchovoch >>

Mačiatka of Silver Legend

Ice & Fire - Golden shaded 
Ice & Fire - Golden shaded 
Rose - Silver shaded 
Beileys - Golden shaded 
Lagoone - Blue Golden shaded 
Angel - Silver Shaded point 
Essence - Blue Golden Shaded 
Diamond - Silver Shell 
Ferrero - Silver Shaded point 
Ice Coffee - Chocolate Silver  
Karamel - Golden Shell 
Kym - Blue Golden Shaded 
Mango - Silver Shaded 
Olympus - Silver Shaded 
Orlando-Chocolate silver point 
Ronaldo- Chocolate Golden 
Sugar Doll-Silver Shaded Point 
Tarra - Silver Shaded 
Axe-LH choco silver 
Aimée-silver shaded 
Blue golden shaded 
Blue golden shaded 
Silver shaded point